– sala dydaktyczna,
– łóżko,
– trenażer kończyny górnej,
– dostępy do żył obwodowych typu „Venflon” rozmiary 17G, 18G, 20G, 22G,
– stolik roboczy pielęgniarski,
– staza pielęgniarska,
– „gaziki do dezynfekcji”,
– okleina do wkłucia obwodowego,
Dostęp naczyniowy to inwazyjna procedura medyczna, polegająca na wprowadzeniu, przez przerwanie ciągłości skóry i ciągłości ściany naczynia krwionośnego, cewnika naczyniowego (kaniuli) do określonego, obwodowego naczynia krwionośnego w celu uzyskania stałego dostępu naczyniowego.
Kaniulacja żył obwodowych polega na uzyskaniu dostępu do żyły obwodowej przez nakłucie wybranego obwodowego naczynia krwionośnego i wprowadzenie kaniuli naczyniowej w celu podawania leków, płynów infuzyjnych oraz pobierania krwi do badań.
Pielęgniarka prowadzi ciągłą i systematyczną obserwację dostępu naczyniowego w kierunku: miejscowych i ogólnych objawów zakażenia dostępu naczyniowego, drożności dostępu naczyniowego, zapalenia żył w przebiegu kaniulacji z wykorzystaniem skali Baxtera. Wykonanie kaniulacji naczynia obwodowego niesie ze sobą nie tylko ryzyko wystąpienia powikłań w postaci miejscowego lub uogólnionego zakażenia odcewnikowego, ale również ryzyko wystąpienia zapalenia żył w przebiegu ich kaniulacji.